Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "3173"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Skvělý díl... smiley Ron je hňup první kategorie, Severusek snad ke konci žárlil a jsem zvědavá, co se vyvine mezi Keth a Deanem =o)
Vaše Wyrda, www.wyrda.webgarden.cz
Eh, ale já vůbec netvrdim, že Joe JE Mary-Sue! To sem se zas blbě vyjádřila... Jen, jak bych to řekla... No, že Joe je takový splněný sen (teda aspoň můj)... Je krásná, inteligentní, okouzlující, statečná, kdovícovšechno a k tomu má někoho, kdo jí vždycky pomůže, kdo jí má rád atd... K tomu samozřejmě těžký dětství a tak, ale to Snapeovi dává ještě větší punc ochraňovatele Joe (ještě větší romantika...). Navíc má Joe ještě moc nad jedním "živlem", I přes náročné studium bravurně ochraňuje Harryho a spol., ztěžuje život zmijozelským... No, člověk se pomalu diví, že se tolik ideálů vejde do jedné osoby :) Ale dost už kritiky, mě se tahle povídka fakt líbí, Joe je dobrá postava, ta "Mary-Sue" je dost vyvážena jejími problémy a tak, takže mě prosím nekamenujte!:) "Mary-Sue" je prostě jen malá piha na kráse téhle povídky... Toť můj názor:)
Buď v klidu, je ti odpuštěno smiley
blond... jsem blond
ježiš to je překlep...já se srašně stydím...chtěla jsem napdsat, že medový se mi strašně líbí, narozdíl od "pochcané slámy"...já jsem vážně trdlo...promiňte mi všichni, pokud se to někoho dotklo. Já jsem nechtěla...to je ostuda smileysmiley
sarka- no jasně že se mi medový odstín nelíbí, jen jsem to napsala špatně...nemám ráda označení "pochcaná sláma" smiley proto je nahrazují tím, co se zřejmě tolik blíží k Mary-Sue..ale mě se prostě líbí "květnatý" popis něčeho..je to tak trochu i lyrické smiley
Tobě se medový odstín nelíbí? Myslela jsem, že to už nějakou jiskru má smiley Jídla a chutě se dají využít docela dobře. Do doby než jsem slyšela skupinu Květy, jsem vůbec netušila, že teplo je sladké, ale ve skutečnosti to přesně sedí:

...a její náruč to jsou ponožky z topení vyhřáté velmi a sladké jako teplo, které pod nimi praská...

PS: měla jsem pocit, že tentokrát tě obhajuji před Mary-Sue, ne že ti zas něco vytýkám smiley
blond... jsem blond
sarka- no a copak bych to takhle mohla popsat v povídce? když potřebuji vážnou atmosféru? :-D

Ale jo...asi tady pak uveřejním všechny "negativnosti", kterých se mi kdy v povídce dostalo.. to bude seznam.. ale jsem ráda, že píšete názory. Je to poučné
Radši to hoď do evidence vÝtek smiley A k těm vlasům - například moje jsou medové, i když někteří tomu odstínu říkají "pochcaná sláma" smiley
blond... jsem blond
Tak teď tedy padám smíchy...alebudiž...přijímím kritiku..ale teď si vážně nemůžu nerýpnout já.. :-D Kdyby Joe byla Mary-Sue :-D (bože to je přirovnání), asi jen stěží bych jí nechala chodit s někým, kdo má masné vlasy, jízlivé řeči a upírský zevnějšek...(o duši teď nemluvím).

A co se týká obyčejnousti, nebo ideálního zevnějšku...totiž z pohledu autora je vždy těžké něco popsat, aby to bylo dobré. Nevím proč, ale prostě když řeknu že má někdo vlasy jako zralé obilí a nebo jen prostě světlé tak je to spisovatelsky ochuzené o takovou tu malou jiskru, kterou slova prostě obsahují..

Ale což :D

Názor přijímám a vedu v evidenci vítek...
Skvělá kapitolka :) A ten Ron je ale vážně trumbera :D Jiných slov nenacházím :D
To jsem prostě já :) Věčně zasněná :P
Asi už jsem to našla:

http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/212527-mary-sue

Arka: Ano, Joe/Keth je neobyčejná, svými schopnostmi převyšuje své vrstevníky. Tragickou minulost a neobvyklý původ taktéž nemůžeme popřít. Ano, děj povídky se točí kolem osoby a vztahů Joe/Keth. Jak je na tom Breila se svým ideálem krásy a preferovanými postavami HP se můžeme zeptat smiley Ale s ostatními body si dovolím nesouhlasit. Počínaje detailním popisem, který povídku neotevírá, přes bezchybnost (jak Joe, tak Keth se dostávají vlastní vinou do průšvihů) až po vztahy - nejsou pouze milostné a neřeší se jenom vztahy hlavní postavy(viz. R+H, H+G...).

Pokud někdo máte zájem o příběh naprosto průměrné postavy, můžu začít zveřejňovat svůj deník smiley
blond... jsem blond
Mě by taky zajímalo, co znamená Mary-Sue.

A Breilo, nenech si do děje kecat. Rozhodně ne v těch zásadních věcech. Rowla kvůli fanouškům pozměnila události v DH a podle mě to nebylo k lepšímu (i když to asi těžko můžeme nějak určit). Jak přiznala, nakonec zabila víc postav, než původně plánovala smiley Sebrat Keth 50 bodů JE nečestné a nesportoní, na tom trvám, ale jak říkáš - je to přiměřené.
blond... jsem blond
Arka - asi bych potřebovala vědět, čemu říkáš ty Mary-Sue....mě to přije přiměřené a prostě to tak je.. těžko říct, mám s nimi takové malé a své vlastní plány...tak uvidíme :-)

Ale vážně mi napiš, co znamená mary-Sue :-) O-)
Eh, zapomněla sem se podepsat... :)
Týýjo, žárlící Snape - paráda :) Jen tak mimochodem - nezdá se ti, že Keth začíná bruslit někde v oblastích Mary-Sue?
30.11.2007 14:43:34
Triss
1
hogwarts.jpg
"Jak ubozí jsou ti lidé, kteří nikdy nezpívají, a zemřou se vší svou hudbou v sobě." Victor Hugo
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one